Bredareds IF -glädje och gemenskap
SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta. Här kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
Bredareds IF
Orientering

Tjoget 2025 – vilken helg!
2025-07-20 11:13

Vi drog till Lessebo för att springa Tjoget, och vilket gäng vi blev! Ett mixlag under namnet Borås Finest med löpare från IK Ymer, Hestra IF, Bredareds IF samt Nils för Skogshjortarna och Jesper för Kullingshof. Dessutom ställde Hestra IF upp med ett rent klubb-lag – så tillsammans var vi över 48 löpare, plus en hel hög glada, peppande supportrar.

Alla kämpade hårt, hejade på varandra och bidrog till en fantastisk stämning. Det blev en helg fylld av gemenskap, skratt och nya bekantskaper – ett bevis på vad som händer när man samarbetar över klubbgränserna.


Tack till alla som var med och gjorde detta till något att minnas!

 


Nyhetsarkiv
 
Våra sponsorer
Våra sociala medier
Samarbetspartners